Paylaş

Evrensel sahada PR sektörüne öncülük eden ve şimdiye kadar sayısız ödül almış olan Edelman şirketinin 11 yıldır  yayınladığı Trust Barometer araştırmasının 2011 sonuçlarını yayınladı. 25 farklı ülkeden, yüksek öğrenim görmüş, yaşları 25 ile 65 arasında olan 5075 kişiyle yaptıkları analizlerin ardından bizleri de yakından ilgilendiren çarpıcı sonuçlara ulaştılar. Analizler sırasında  – ” Medyaya , hükümetlere , şirketlere güveniyor musunuz ? ” sorularına cevap olarak ; İş sahaları ve sektörlerinde lider olan ve en çok güven kazanan Teknoloji sektörü oldu. Otomotiv sektörü de 2. sırada onu izlerken Finans sektörü ise son sırada yer aldı.

Hem teknoloji hem de otomotiv sektörlerinde lider ülkelerin Çin ve Hindistan olduğu görüyoruz ama bu bilginin yanı sıra teknoloji sektöründe en fazla gelişme ve güven Çin ‘de kaydedilirken otomotiv sektöründe ise en fazla gelişme Amerika ‘da görülüyor. Bu bilgiyle belkide , elektrikli araba argesiyle sektörde 10 yıl içerisinde lider olma hesapları yapan Çin ‘e Amerikan markalarının pabuç bırakmayacağı yorumunu yapabiliriz.

İş sahaları ve sektörlerinde lider olan ve en çok güven kazanan Teknoloji sektörü oldu. Otomotiv sektörü de 2. sırada onu izlerken Finans sektörü ise son sırada yer aldı.

2011 Trust Barometer - Roboyt.com
2011 Trust Barometer – Roboyt.com

Yorum yok

Bir Cevap Yazın