Paylaş
Gibbs Technologies, yeni Yüzer-Gezer kamyonları olan, Phibian ve Humdinga II’yi piyasaya çıkarttığını geçtiğimiz günlerde kullanıcılarına duyurdu.
Roboyt.com | Phibian

Gibbs’ten 2 Yeni “YüzerGezer” Araç!

Gibbs Technologies, yeni Yüzer-Gezer kamyonları olan, Phibian ve Humdinga II’yi piyasaya çıkarttığını geçtiğimiz aylarda kullanıcılarına duyurdu.

Detroit merkezli Gibbs Technologies’te çalışanlar ve şirketi yakından takip edenler, suda giden araçlara pek de Fransız değiller.  Şirket, geçtiğimiz bir kaç sene içerisinde bu konuda kullanıcılarına birden fazla ürün sundu. Bunları; hiperaktif su aracı Aquada, karadan suya girmekle yetinmeyip uçma triplerini de eksik etmeyen kişisel hibrit ATV motor  Quadski ve çok ilginç bi şekilde(!) 4 teker metalik panter Humdinga şeklinde özetleyebiliriz. Gibbs geçen hafta içerisinde bu araçlarına 2 yeni kardeş geldiğini internet sitesi üzerinden resmen duyurdu. Phibian ve Humdinga II kardeşler, rakiplerini n gözünü korkuttuğu kadar abilerini de kıskandırmaktan hiç geri kalmıyor. Ee beyler ne demişler?.. el oğlu yapıyor. .

Hem suda, hem karada gidiyor. 15 kişilik bu araç ile bir çok doğa koşuluna uyum sağlamak mümkün. Neredeyse tamamı karbonfiberden oluşuyor. 10 saniye’de kamyon’dan tekneye dönüşüyor. Ve su üzerinde 48 km/saat hızla gidebiliyor.

Neredeyse tamamı karbon fiber yapılı olan Phibian, sahip olduğu çift dizel motor sayesinde karada yüksek hız ve manevra yapma becerisine sahip.  Suya girdiği zaman tekerlekleri hilal taktiği edasıyla geri çekilirken turbo jetler nöbetçi golcü gibi oyuna dahil oluyor.  Bütün bu kargaşa sadece bir butona basılmasıyla gerçekleşiyor ve canavarımız su üzerinde saatte 48 km hızla yol alabiliyor.

“Geniş Aileler İçin Phibian”

Phibian yolcu taşıma moduna geçirildiğinde; 3 mürettebat ve 12 yolcuyu çok rahatlıkla bünyesinde barındırabilmekte.  Yük taşıma modunda ise ağırlığı 1500 kilogramı bulan yüküyle birlikte normal bir şekilde ilerleyebilmekte.  Bu özellikleri göz önüne alındığında Phibian’ın kurtarma, insani yardım ve askeri operasyonlar için bire bir olduğu çok rahatlıkla söylenebilir.

Gibbs Technologies, yeni Yüzer-Gezer kamyonları olan, Phibian ve Humdinga II’yi piyasaya çıkarttığını geçtiğimiz günlerde kullanıcılarına duyurdu.
Roboyt.com | Humdinga II

“Karada 4 Çeker – 350 Beygir Birden”

4 çeker canavarımız (4WD), 8 silindirli V şeklindeki (8V) 350 beygirlik benzinli motoruyla, Phibian gibi kullanıcısına hem denizde hem de karada hız yapma imkanı sağlamakta. Bu derya kuzumuz, tasarımına bağlı olarak; 7 kişiyi veya  750 kiloluk ağırlığı kolaylıkla taşıyabilmekte.

Humdinga II, Phibian’a  göre daha küçük ve daha çevik olduğu için Sahil Güvenlik olarak ya da hızlı müdahele gerektiren durumlarda güvenle kullanılabilir.

Şirket iki araç için de henüz bir değer biçmemiş olsa da bu durum önümüzdeki günlerde aniden değişebilir.

Yorum yok

Bir Cevap Yazın