Paylaş

pancakebot3Her geçen gün popülerleşen 3D Printer dünyasına yeni bakış açısı getiren girişimcileri sıklıkla görüyoruz. Newyork’ta geliştirilen ve KickStarter’da destek arayan PancakeBot bunlardan biri. Aslında midesine düşkün bir millet olarak bizim aklımıza gelmeliydi. Proje geliştirmek ve projeyi satabilmek noktasında umut vadeden krep yazıcısını yakından tanıyalım.

KREP PRINTER NASIL ORTAYA ÇIKTI? 

pancakebot8pancakebot6Aslen Norveçli bir baba olan Miguel Valenzuela ; yine bir sabah kahvaltı yapmamakta ısrar eden çocuklarına inat onların iştahını açmak ister. Evdeki LEGO’lar ile ilk PancakeBot ortaya çıkar. Kısacası cocukların tribi babayı  patron yapmak üzere.

pancakebot7

ARDUINO KULLANMIŞLAR !

Sizleri heyecanlandırması için hemen açıklıyoruz,geliştiricinin atölyesinde çekilmiş bir fotoğrafa zoom yaptık ve o ince detayı farkettik: ARDUINO kullanmış. 2013 yılında başlanan proje, 3.prototipi ile satılabilir ticari bir ürün haline geldi. Vakum ve basınçlı hava kullanarak sıvı krep kızgın tavaya istediğiniz şekilleri yapabiliyor.

pancakebot5

pancakebot1Kullanıcı arayüzü ile şeklinizi çiziyorsunuz ve SD hafıza kartını takıp krep çıktınızı alıyorsunuz. Pişirmek sizin marifetinize kalmış. Kickstarter’da 50.000 $ hedefi ile yayınlanan proje, şimdiden 408 kişinin bağışı ile 66.000 $ topladı. Peki nasıl?

 

TİCARİ DÜŞÜNELİM ?

pancakebot9

Sahip olacak şanslı kişiler (işletmeler) , gıda sektöründe fark yaratacak olup PancakeBot’un ilk müşterisi olmaya hemen karar veriyorlar.

Yorum yok

Bir Cevap Yazın