Paylaş

Hiç şüphe yok ki ; ” Kırmızı sizin için ne ifade ediyor? “ sorusunu sorsak, “ben öküz müyüm..!” cevabı dışında vereceğiniz 3-4 cevaptan birisi mutlaka “Ferrari” olacaktır. Kırmızının cazibesini kendisi için klişe haline getiren Ferrari, artık etrafını çeviren duvarları harabeye dönüştürdü diyebiliriz. Yani Ferrari duvara karşı değil. İlk değişimler uzun zaman önce dört koltuklu GTs , 612 Scaglietti ve 456 GT ile başladı. Şimdi ise Ferrari gelmiş geçmiş en pratik ve becerikli modeli olan Ferrari FF ‘i tasarlayıp piyasaya sürdü.

Değişim rüzgârları dört koltuklu GTs , 612 Scaglietti ve 456 GT ile başladı şimdi ise FF ile devam ediyor. O kadar değişimden bahsettik, elektrikli ferrari bekliyorsanız yanılıyorsunuz demektir.

Ve gururla sunuyor : www.ferrari.com/English/Pages/Home.aspx

Ferrari FF – Roboyt.Com
Ferrari FF -Roboyt.Com
Ferrari FF – Roboyt.Com

Ferrari’nin 4 teker kontrol sistemine sahip ilk modeli

FF ‘in en büyük özelliği, Ferrari şirketinin tasarlayıp ürettiği ilk ve tek dört teker kontrol sistemine sahip model. Dört teker kontrolü araca kazandırdığı manevra kabiliyeti öncekilerle kıyaslanamayacak kadar çok ve diğer dört teker sistemlerinden %50 daha hafif. Ayrıca SCM3 sistemine sahip ve tamamen elektronik dinamik kontrol sistemleriyle donatılmış durumda. Böylece her türlü hava şartında kusursuz sürüşe fırsat sağlıyor. Tabi gerçek şöförün rampada belli olma teorisi değişmiyor. 8000 rpm motora sahip olan FF 0-100 km/sa hızlanmayı 3.7 saniyede gayet ivmeli olarak gerçekleştiriyor. Bu tasarımda da ilk başlattıkları yeniliği sürdürerek yine 4 adet koltuk koymuşlar. Eminim arkada oturmak istemezsiniz 🙂 Asıl merak ettiğimiz konu emniyet kemeri bağlamayınca cıyaklayarak ötüyor mu?

Ferrari FF - Roboyt.Com

Ferrari FF ‘in Teknik Özellikleri Neler?

Ferrari FF Teknik Özellikleri | Roboyt.Com
Ferrari FF Teknik Özellikleri | Roboyt.Com

Yorum yok

Bir Cevap Yazın